این مطلب ۳۲۵ بار خوانده شده
نماینده ولی فقیه در استان لرستان:

عشایر کمربند امنیتی محکم برای اجتماع هستند

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با بیان اینکه عشایر کمربند امنیتی برای اجتماع هستند، گفت: عشایر در برقراری امنیت و آرامش تلاش بسیار داشته و دارند.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایری از لرستان، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان، در دیدار با جمعی از بسیجیان عشایر لرستان، اظهارکرد: من خود برخواسته از عشایر بوده و در میان عشایر بزرگ‌شده و در کوه‌ها و سیاه‌چادرها حضور پیدا کردم.

وی با ذکر این مطلب که از دوران طفولیت و طلوع آفتاب منزل ما محل رجوع عشایر، داوری بین عشایر بوده و از نزدیک با زندگی عشایر آشنا بوده و زیست کردم و از نزدیک زحمت و رنج و مشقت عشایر را با گوشت و پوست لمس کردم.

شاهرخی با اشاره دست‌های زِبر، پیشانی‌های تغییر کرده در جلوی آفتاب و چین و چروک‌هایی ایجاد شده بر اثر کار و تلاش عشایر اشاره کرد و گفت: عشایر از صبح تا شب در حال تولید هستند در مسائل اجتماعی فعال هستند این در حالی است که عشایر الگوی شاخص اتکا به تولید داخلی هستند.

وی کم‌ادعایی را ویژگی و شاخصه عشایر دانست و با یادآوری این مطلب که عشایر کم‌مصرف و پُر تولید هستند و در جهتی به مهمانداری و خوش اخلاقی شهرت دارند، خاطرنشان کرد: عشایر در برقراری امنیت تلاش کردند در صبحدم انقلاب در خدمت انقلاب بودند چراکه سلاح عشایر در خدمت دین است.

شاهرخی با اشاره به این‌که در همان روزهای عشایر امنیت مناطق و جاده‌ها را تامین می‌کردند هر چه از خوبی عشایر بازگو کنیم باز هم کم است چراکه صفای عشایر و محبت آنان به اهل‌بیت زبانزد است، اضافه کرد: در سرمای زمستان عشایر عزای محرم و صفر را برپا می‌کنند و زیر سیاه‌چادرها سینه می‌زنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به بیعت عشایر در سال ۵۸ با امام راحل در قم و در مدرسه فیضیه اشاره کرد و با ذکر این مطلب که این بیعت غیرقابل توصیف است و باعث خوشحالی دوستان شد، ادامه داد: در سال ۴۲ برخی عشایر لرستان ‌‌برای محافظت از خانه امام رفته بودند و این امر بیانگر آن است که پیوند ریشه‌ای بین رهبری و عشایر وجود دارد و این پیوند دو سویه است به طوری‌که در دل رهبری، عشایر جایگاه ویژه‌‌ای دارند تمام خوبی‌ها در عشایر متصور است.

وی با اشاره به رنج و زحمت و تلاش مردان و بانوان عشایر، خاطرنشان کرد: گاهی رنج مادران عشایر از مردان بیشتر است و اجر این زحمت با خداوند متعال است این در حالی است که در جنگ تحمیلی عشایر حضور فعالی داشتند و گاها با تفنگ‌های خود به جبهه رفتند و به رزمندگان روحیه می‌دادند.

شاهرخی با اشاره به این‌که عشایر لرستان از سال ۴۲ امام را یاری کردند و گاهی که عرضه سخت می‌شد امام می‌فرمود من به عشایر لرستان می‌گویم حضور پیدا کنند و همین سخن به دشمنان نهیب می‌زد، ادامه داد: امام راحل فرمود برای من امکان ندارد بتوانم از عشایر لرستان تشکر کنم اما به عنوان نماد تشکر از عشایر به حجره یکی از بزرگان لرستان می‌روم و از او تشکر می کنم.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به این‌که زبان، مشت، فکر و ذکر ما علیه دشمن باشد، خاطرنشان کرد: بین سادات و سران عشایر پیوند معنوی برقرار بود و اختلافات محلی عشایر با حضور سادات برطرف می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات