این مطلب ۱۹ بار خوانده شده
تدبير شهيد محمد علی شاهمرادي در عملیات خیبر

خاطرات همرزمان شهيد شاهمرادي

ناگهان خودش به خط مقدم آمد و به من و فرمانده گردان پياده گفت :‌قرار است عقب نشيني كنيم ولي اگر اعلام كنيم ،‌سازماندهي نيروها به هم مي خورد و ممكن است بسيجي ها حاضر به عقب نشيني نشوند و باعث تلفات زیاد گردد .پس بهتر است اعلام نشود.

 

 

 

به گزارش بسيج عشايری از استان اصفهان؛ ضمن گراميداشت ايام هفته دفاع مقدس و ياد شهيدان عظيم الشأن انقلاب، خصوصا سردار شهيد محمدعلي شاهمرادي؛

 

گوشه اي از خاطرات همرزمان آن دلاور از زبان آقايان هوشنگ صفرخاني و رمضان عابدي:

 

بعد از ظهر ۹/۱۲/۱۳۶۲ در عمليات خيبر متوجه شديم وضعيت منطقه بسيار خطرناك شده است. چون در جناح راست ما خط سقوط كرده و دشمن با نفوذ به مواضع خودي قصد بستن راه هاي ارتباطي ما را با هورالعظيم داشت تا همه به محاصره بيفتيم.

 

من فرماندهي گروهان تازه تأسيس اس پي جي يازده را بر عهده داشتم و با بي سيم گردان پياده با فرماندهي در تماس بودم .شهيد شاهمرادي مدام دستور آتش مي داد تا تانك هاي دشمن نتوانند به خط خودي نزديك شوند.

 

ناگهان  خودش به خط مقدم آمد و به من و فرمانده گردان پياده گفت :‌قرار است عقب نشيني كنيم ولي اگر اعلام كنيم ،‌سازماندهي نيروها به هم مي خورد و ممكن است بسيجي ها حاضر به عقب نشيني نشوند و باعث تلفات زیاد گردد .پس بهتر است اعلام نشود.

 

سپس به نيروها اعلام كرد : "از قرارگاه دستور داده شده كه ما از محور ديگري عمليات انجام دهيم. كليه نيروها سريعاً كنار اسكله جمع شوند."

 

و به ما گفت: "تا آخرين نفر سوار قايق نشده شما دست از آتش نکشید." و ما عمل كرديم.

 

با اين تاكتيك خيلي آرام و خونسرد كليه نيروها را با حداقل تلفات به عقب منتقل نمود و در آخر ما نيز عقب نشيني كرديم .خوب به ياد دارم آخرين نفري كه سوار قايق شد خود شاهمرادي بود.

 

 

 

بسیج عشایری

طرز تهیه روغن کرمانشاهی

بازی های محلی عشایر لرستان

مناظره‌ دانشجو شهید در آمریکا

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات