این مطلب ۴۵۳ بار خوانده شده

گوشه اي از بيانات امام خمینی (ره) در ديدار با عشاير بختياري

بسیج عشایر: از مأموريت هايي كه رضا شاه داشت اين بود كه تمام ايلات را در اطراف ايران از بين ببرد و آنها را به اسم اينكه مي خواهيم شهري كنيم سركوب كند.

به گزارش خبرنگار بسيج عشاير از اصفهان؛ به مناسبت سالروز رحلت بنيانگذار كبير انقلاب، حضرت امام خميني (قدس سره) گوشه اي از بيانات آن مرد الهي را كه در ديدار عشاير بختياري، در تاريخ ۲۱/۱/۵۸ بيان نموده اند را به همه عشاير غيور ايران تقديم ميداريم.

اميد است از رهروان راستين امام عزيز باشيم و توفيق سربازي خلف صالحش امام خامنه اي (مدظله) را داشته باشيم. شما اي جوانمردان ايل بختياري خوش آمديد؛ يكي از بزرگ ترين خيانت هايي كه سلسله پهلوي به ايران كردند اين بود كه عشاير و ايلات ما را از بين بردند، اينها به واسطه اينكه مأمور بودند آن كساني كه پشتوانه اين مملكت است سركوب كنند، پشتوانه مملكت ما ايلات و عشاير بودند كه از آن جمله ايل بختياري كه من سوابق با آنها دارم.

 

از مأموريت هايي كه رضا شاه داشت اين بود كه تمام ايلات را در اطراف ايران از بين ببرد و آنها را به اسم اينكه مي خواهيم شهري كنيم سركوب كند. مي خواستند كه ايران پشتوانه نداشته باشد تا بتوانند هرچه خيانت است بكنند. اين پشتوانه هاي مارا از بين بردند و سركوب كردند و به آمال خودشان رسيدند. اين همه خيانت كردند بر ما، مخازن ما را از بين بردند، نفت ما را بردند ... شما تنها ايل بختياري نيستيد كه رنج ديديد در زمان اين پدر و پسر، تمام ايلات ايران و عشاير محترم ايران بودند.

 

بلكه عشاير و ايلات محترم تنها بودند، تمام اقشار ايران از مذهبي ها و علماي مذهب تا آخرين فرد ايران تحت فشار بودند ... مفاخر ما ايلات و عشاير ما بودند كه آنها را سركوب كردند ... من از خداي تبارك و تعالي توفيق تمام ملت ايران را و خصوصا عشاير محترم ايران را و خصوصا شما عشاير محترم ايل بختياري را خواهان هستم و اميدوارم همانطور كه تا كنون با اين نهضت همراه بوديد از اين به بعد هم اين نهضت را حفظ كنيد.

 

منبع: صحيفه نور، جلد، صفحات ۲۷۶ و ۲۷۷

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات